25 málo známých faktů o monopolu, o 80 let později

– — intro: Monopoly vydržel jako rodinná oblíbená hra od roku 1935.

to je 80 let absolvování “ GO “ a sbírání $200.

na oslavu svého 80. roku na policích hraček je zde 25 faktů o “ oblíbené herní značce na světě.“

quicklist: title: Monopoly vytvořil Charles Darrow. Kategorie: Média: 28408447 text:

Darrow byl z Philadelphie a poprvé vyvinul hru Monopoly v roce 1933.,

quicklist: název: první kusy byly vyrobeny z materiálů z Darrowova domu. Kategorie: Média: text:

deska pokrývala kus plátna, karty byly ručně psány a domy a hotely byly vyrobeny z dřevěných zbytků.

quicklist: název: lesklé kousky byly inspirovány darrowovými neteřemi. kategorie:média: text:

první Monopol die-cast tokeny byly kovové přívěsky z dívek“ kouzlo náramky.

quicklist: název: původní hra obsahovala 10 kovových žetonů., Kategorie: Média: text:

bylo tam železo, kabelka, Lucerna, závodní vůz, náprstek, bota, cylindr, bitevní loď, dělo a houpací kůň.

quicklist: title: Monopoly nebyl okamžitý úspěch.Kategorie:Média: text:

Darrow se pokusil prodat monopol Parker Brothers, ale byl odmítnut pro „52 základních chyb“ včetně délky, tématu a složitosti hry. Po úspěchu Darrow prodejní monopol v místních obchodních domech Philadelphia, Parker Brothers přehodnotil a vyjednal práva na trh hru.,

později:název: city of London bylo nastavení první licencované hry Monopoly.Kategorie: Média: text:

téma je nyní Atlantic City, New Jersey.

quicklist:titul: více než miliarda lidí hrála monopol po celém světě. Kategorie: Média: text:

hra Monopoly je v současné době publikována ve 47 jazycích a prodávána ve 114 zemích.

quicklist: název: Hra byla zatraceně levná. Kategorie: Média: text:

původní Monopol se prodával za zhruba 2 dolary.

quicklist: název: současná klasická monopolní hra obsahuje osm žetonů.,Kategorie: Média: text:

tam je bitevní loď, cylindr, Scottie pes, racecar, náprstek, bota, kočka, a trakař.

později:název: Více než 20 různých žetonů udělali jejich cestu do gamecategory:média:text:

Některé tokeny jsme“viděli zahrnují slona, peněženku, a pytlík peněz.

quicklist: title: na herním plánu je 40 mezer a 28 vlastností.Kategorie: Média: text:

To zahrnuje 22 barevně odlišených ulic, čtyři železnice a dva užitné prostory., Na klasické monopolní desce jsou tři náhodné prostory, tři společenské prostory, luxusní daňový prostor a prostor pro daň z příjmu.

později:název: tři nejvíce-přistál na vlastnosti v klasické hry Monopoly jsou Illinois Avenue, „JÍT“ a “ B “ &O Železnici.Kategorie: Média: text:

quicklist: název: celková částka peněz v klasické monopolní hře je $ 20,580.Kategorie: Média: 28408083text:

quicklist: název: došlo k mnoha úpravám hry., Kategorie: Média: text: více než 300 licencovaných verzí monopolu bylo vyvinuto s tématy, jako jsou sportovní týmy a filmy.

quicklist: titul: Monopoly Junior přišel v roce 1990. Kategorie: Média: text:

v roce 1990 přišel na scénu Monopoly Junior, který představil děti do 8 let oblíbené hře pro rychlé obchodování s nemovitostmi.

quicklist: title: nejdražší monopolní Sada na světě byla vytvořena v roce 1998.Kategorie: Média: text:

byl vytvořen San Francisco klenotník Sidney Mobell a to v hodnotě $ 2 milión.,

quicklist: název: nemovitosti s nejvyšším nájemným se liší podle regionu.Kategorie: Média: text:

v USA je pojmenován „Boardwalk“ po ulici v Atlantic City. Ve Španělsku, je pojmenován “ Paseo del Prado „po ulici v Madridu, a ve Francii,“ Rue de la Paix “ je název nejvyhledávanější nemovitosti prostoru.

quicklist: název: hry Monopoly byly hrány na zvláštních místech. Kategorie: Média: text: patří mezi ně na stropě, v podzemí a na americké jaderné ponorce.

quicklist: titul: nejdelší monopolní hra, která se hrála na záznamu, byla skutečným maratonem.,Kategorie: Média: text:

trvalo to 70 dní v kuse.

quicklist: title: Monopoly byl představen na iPhone v roce 2008.Kategorie: Média: text:

digitální verze jsou nyní k dispozici na všech hlavních platformách.

quicklist: title: Železný token byl nahrazen. Kategorie: Média: text: v kampani“ Save Your Token “ v roce 2013 hlasovali fanoušci Monopoly, aby nahradili Železný token novým tokenem cat.

quicklist: název: „Pravidla domu“ jsou nyní zahrnuty., Kategorie: Média: 28408659text: v roce 2014 fanoušci Monopoly na Facebook diskutovali o tom, která z jejich oblíbených „domácích pravidel“ Hasbro by měla přidat do klasické hry.

quicklist: title: nyní si můžete vytvořit vlastní personalizovanou hru Monopoly. Kategorie: Média: text:

v roce 2014 hra „My Monopoly“ umožnila hráčům přizpůsobit si vlastní hru doma vlastními fotografiemi.

quicklist: titul: fanoušci se shromažďují, aby soutěžili na mistrovství světa. Kategorie: Média: text:

každých pár let se národní šampioni z celého světa setkávají na turnaji monopolních světových šampionátů.,

quicklist: title: there ‚ s anniversary edition out now. kategorie:média: 28408757text:

Monopoly 80th Anniversary Edition herní vlastnosti jeden ikonický token z každého z osmi desetiletí, včetně vany, lokomotiva, peníze bag, kočka, děla, jízda, a Monopol Mistrovství Světa trofej.