Struktura sezonu NHL

aby zapoznać się ze strukturą ligi NHL, zobacz National Hockey League.

od sezonu 1995-96 każda drużyna w NHL rozgrywa 82 mecze w sezonie regularnym, po 41 w każdym u siebie i na wyjeździe. Łącznie zaplanowano 1271 meczów (w tym 480 międzykonferencyjnych).

w sezonie 2017-18 formuła sezonu regularnego NHL została dostosowana, aby uwzględnić dodanie Vegas Golden Knights., Każda drużyna rozgrywa cztery lub pięć meczów przeciwko innym drużynom w swojej dywizji (łącznie 26 lub 29 meczów w Konferencji Zachodniej, 28 meczów w Konferencji Wschodniej), a także gra wszystkie zespoły nie dywizji we własnej konferencji trzykrotnie (21 lub 24 mecze na zachodzie, 24 mecze na wschodzie). Pozostałe mecze sezonu to rozgrywki międzykonferencyjne( 32 na zachodzie, 30 na wschodzie), dzięki czemu każda drużyna w lidze może zagrać dwa razy z każdym innym zespołem. Harmonogram jest tak skonstruowany, że każda drużyna NHL gra na każdej arenie co najmniej raz w sezonie.,

każda drużyna ma obowiązkowy tydzień w połowie sezonu, podczas którego nie odbywają się żadne mecze sezonu regularnego. NHL All-Star Game i towarzyszące mu uroczystości odbywają się zazwyczaj w tygodniu pożegnalnym. W latach 1998-2014, co cztery lata zamiast przerwy All-Star, była przerwa na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. NHL zakazało jednak graczom udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2018, a przyszłe Igrzyska Olimpijskie nie zostały rozstrzygnięte.,

Liga organizuje również trzydniową przerwę świąteczną (od 1971 roku), kiedy to w Wigilię i Boże Narodzenie nie rozgrywane są żadne mecze sezonu regularnego. Mecze nie są rozgrywane 26 grudnia, chyba że wypada w sobotę, w którym to przypadku żadne mecze nie zostaną rozegrane 23 grudnia. NHL ma również wakacyjny zamrożenie składu między 18 a 27 grudnia, w którym w większości przypadków gracze nie mogą być wymieniani, rezygnowani lub wysyłani do niższych lig.,

za zwycięstwo (w tym w dogrywce lub shootout) przyznawane są dwa punkty, za przegraną w dogrywce lub shootout-jeden punkt, a za przegraną w regulaminowym czasie-brak punktów. Jeśli jednak w trakcie dogrywki drużyna wyciągnie bramkarza za dodatkowego atakującego i zrezygnuje z pustej bramki, punkt Zwykle przyznawany za przegraną w dogrywce przepada., W sezonie 2004/2005 dogrywka była sporadycznie podejmowana w pewnych sytuacjach przed lokautem NHL, jeśli zdobycie jednego punktu w dogrywce byłoby bezwartościowe dla kwalifikacji do playoffów, ale po wprowadzeniu shootout nie było od tego czasu próbowane.,m Ducks Chicago Blackhawks Boston Bruins Carolina Hurricanes Arizona Coyotes Colorado Avalanche Buffalo Sabres Columbus Blue Jackets Calgary Flames Dallas Stars Detroit Red Wings New Jersey Devils Edmonton Oilers Minnesota Wild Florida Panthers New York Islanders Los Angeles Kings Nashville Predators Montreal Canadiens New York Rangers San Jose Sharks St.,td>2 games × 16 opponents 32