Indy 500 2019: proč se Indianapolis Motor Speedway nazývá Brickyard?

Existuje více než 100 let závodní historie na Indianapolis Motor Speedway, kultovní 2,5 mil trati, která bude hostit na 103. závodě Indianapolis 500 na neděli (NBC, 11 hodin ET). Takže je zřejmé, že je toho hodně co se dozvědět o trati, závodě a řidičích.

Historická trať se běžně označuje jako Brickyard-termín, který se dokonce dostal do názvu osamělého závodu série NASCAR Cup tam každou sezónu. Ale proč?, Pojďme to rozebrat …

proč se Indianapolis Motor Speedway nazývá Brickyard?

jednoduchá odpověď je, že je to doslova dvůr cihel. Najednou, před 110 lety, byla celá trať dlážděna cihlami, ale abychom věděli, jak se to stalo, musíme se ve skutečnosti vrátit zpět do historie stopy IMS.

původní povrch trati, když speedway poprvé otevřen v srpnu roku 1909 byl vytvořen z „lepkavé směsi, štěrk, vápenec, tar, a 220.000 litrů asphaltum olej“, podle History.com., Ve skutečnosti se to však ukázalo jako nebezpečně smrtelná katastrofa při prvním automobilovém závodě. Pět lidí zemřelo v důsledku chaosu vyrobené z hrubé přesto kluzký povrch, a „‚létající štěrk, rozbité brýle a zakrvácené tváře.““.

takže majitel dráhy, Carl Fisher, ji překreslil cihlami. Více z trati webové stránky:

V rozpětí 63 dnů na podzim roku 1909, 3,2 milionu dlažební cihly, každá o hmotnosti 9,5 kg, byly položeny na vrcholu původní povrch drcený kámen a dehtu upgrade Speedway.,

Na deštivý den… (Brian Spurlock-USA TODAY Sports)

Když byly Indianapolis Motor Speedway cihly ukázali?

Postupně v prvních desetiletích sledovat existenci, asfaltu byl přidán do různých částí povrchu, a hrubší části se změní byly pokryty v roce 1936. Nakonec byly všechny čtyři zatáčky v roce 1937 plně dlážděny asfaltem. Více z IndianapolisMotorSpeedway.com:

V roce 1938, celá trať byla dlážděna asfaltu až na střední část přední ihned.,

v říjnu 1961 byly zbývající cihly na přední straně pokryty asfaltem. 36-palcový pás původních cihel byl udržován neporušený na Start/cílové čáře, kde zůstává dnes jako legendární Dvůr cihel.

cihly jsou stále tam dnes a ve skutečnosti pokračují kolem doslovné stopy a do infield. Jsou součástí každého slavnostního okamžiku.

proč řidiči políbí Dvůr cihel, když vyhrají?

existuje tolik prvků historie stopy a Indy 500, které přicházejí k tradici., A neuvidíte vítěze Indy 500 (nebo vítěze závodu NASCAR) odejít bez líbání cihel.

2017 Indy 500 vítěz Takuma Sato políbí cihly. (Brian Spurlock-USA TODAY Sports)

Jezdci a jejich týmy se seřadí podél Loděnice Cihel, aby se jejich vlastní vždycky nádherný fotky. Ale nebylo to vždy tak, a to je novější tradice ve srovnání s celou historií trati. Z webových stránek IMS:

tradici „líbání cihel“ zahájil šampion NASCAR Dale Jarrett., Po jeho Cihelna 400 vítězství v roce 1996, Jarrett a velitel posádky Todd Parrott se rozhodl odejít na start-finish line, pokleknout a políbit Dvoře Cihly hold legendární historii Indianapolis Motor Speedway.

K týmu připojil je pro skupinu kiss na cihly, a Indianapolis tradice se narodil, že Indianapolis 500 a Brickyard 400 vítězové postupovali od.

a jeden z 33 řidičů v neděli bude pokračovat v cihelné tradici líbání cihel.